Kauno ligoninių ir savivaldybės atstovai sprendė tymų valdymo problemas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas 2019 m. kovo mėnesį organizavo pasitarimus Kauno miesto teritorijoje esančių ligoninių atstovams ir Kauno miesto savivaldybės administracijai tymų valdymo klausimais. Tymai Kauno apskrityje toliau plinta, todėl būtina kartu aptarti susidariusią situaciją ir laiku spręsti iškylančias problemas.

Kauno departamento direktorė Ona Gedgaudienė pasveikino susirinkusius ir padėkojo už aktyvų dalyvavimą.  Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė pristatė tymų protrūkio situaciją Kauno apskrityje ir tymų valdymo priemones, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais. Visų trijų Kauno mieste esančių ligoninių (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų, VšĮ Kauno klinikinės ligoninės ir VšĮ Respublikinės Kauno ligoninės) atstovai pabrėžė, kad tymai sukėlė didelį pacientų antplūdį ir neišvengiamą ligoninių darbo perorganizavimą.

Aptarus nepalankią epidemiologinę situaciją apskrityje, iškeltos pagrindinės problemos: kad pacientams trūksta informacijos apie teisingą elgesį įtarus susirgimą tymais (saviizoliaciją, medicininių kaukių dėvėjimą) ir kreipimąsi į gydymo įstaigas (pirmiausiai į savo šeimos gydytoją galimai telefonu), todėl būtinas aktyvesnis informacijos teikimas ir glaudesnis bendradarbiavimas.

Pasitarimo metu atkreiptas dėmesys, kad pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų darbo savaitgaliais ir darbo dienomis užtikrinimas, padėtų pacientams suteikti būtinas skubios pokontaktinės imunoprofilaktikos atlikimą per 72 val. po kontakto. Ligoninės šių nemokamų paslaugų suteikti negali. Jau kito pasitarimo metu VšĮ Kauno miesto poliklinikos atstovai informavo apie paslaugų teikimą savaitgaliais, bei kitas įgyvendintas priemones – darbuotojų skiepijimą darbdavio lėšomis, informacijos sklaidą.

Pasitarimo metu pažymėta, dėl šeimos gydytojų ir slaugytojų kvalifikacijos tobulinimo galimybių imunoprofilaktikos srityje. Iškeltas klausimas dėl ASPĮ darbuotojų finansinio skatinimo, siekiant didesnių skiepijimo apimčių. Nuspręsta teikti siūlymą dėl ASPĮ vadovų metinių veiklos vertinimo kriterijų, papildant skiepijimo apimtimis. Šį veiklos rodiklį galima būtų priskirti ASPĮ gerų darbo rezultatų kriterijams.

Kauno departamento direktorė Ona Gedgaudienė pažymėjo, kad pasitarimas pasiekė savo tikslų ir leis imtis tinkamų priemonių problemų sprendimui. Tačiau įstaigų dar laukia dideli iššūkiai suvaldyti susidariusią situaciją.Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento informacija

Griežtai draudžiama Kaišiadorietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaišiadorietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaišiadorietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.212.243.191.

Rašyti

Portalo Kaišiadorietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kaisiadorys@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Penki iš šešių Q10 preparatų neišlaikė bandymo

Vartoti Q10 preparatą, kurio Jūsų organizmas neįsisavina, yra tikras pinigų švaistymas; deja, neįsisavinamų preparatų rinkoje yra stebėtinai...

Praūžė Respublikinis vokalinių ansamblių festivalis – konkursas „Kur aukštas klevas“ 2019

Šiųmetis festivalis – konkursas „Kur aukštas klevas“ 2019, prasidėjęs balandžio 24-ąją, šiandien sulaukė paskutiniojo akordo – Respu...